Güzellik ve Bakım

2021 Makyaj Trendleri – Yeni Yılın Öne Çıkan Makyaj Trendleri

2021 makyaj trendleri, daha önce görülmemiş uygulamaları içeriyor. Bu anlamda büyük yenilik barındıran bu trendler, özellikle sonbahar ve kış aylarında şıklığın zirvesini yaşamanızı sağlayacak. Yeni yılın makyaj trendleri neler? 2021’de hangi makyaj uygulamaları daha çok tercih edilecek gibi konular açıklanmıştır.

2021’de Öne Çıkan Makyaj Uygulamaları Nelerdir?

  • Kristal gözler.
  • Gotik dudaklar.
  • Sade tenler.
  • Parlak ve ışıldayan tonlar.
  • Kaşların dolgunluğu.
  • Uzun eyeliner uygulamaları.
  • Islak görünümlü saçlar.
2021 makyaj trendleri

2021 makyaj trendleri

Gözlükler: Yüz tipinize uygun gözlük seçimi

Kristal Gözler

Kristal göz makyajı elbette günlük olarak tercih edilebilecek türden bir makyaj olmasa gerek. Ancak yeni yıla ilişkin defilelerde en çok göze çarpan uygulamalar arasında, kristal görünümlü göz makyajları yer aldı. Göz çevresine uygulanan iri süslemeler yardımıyla yapılan bu makyajda, göz kapaklarına metalik görünümün öne çıktığı folyo da uygulanabiliyor. Takma kirpikleri uygularken kullanılan yapıştırıcılar ile kolaylıkla bu görünüm elde edilebilir.

Gotik Dudaklar

Yeni yılın parçalarının öne çıktığı defilelerde göze çarpan tek bir unsur bulunuyordu. Koyu renkli dudaklar. Gotik renklerden ilham alınarak yapılan bu tercihte bordo gibi koyu renkli rujlar öne çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda pek tercih edilmeyen bu türdeki uygulamaları, yeni yılda bolca görüyor olacağız. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Gotik rujlarla göz alıcı güzelliğe sahip olan modeller genellikle uygulamayı, parmakları yardımıyla yapmaktalar. Dudağın orta bölümüne ise koyu tonlarda farklı bir ruj uygulanıyor. Böylece hoş gir gotik havası yakalanıyor.

Sade Tenler

Geçtiğimiz yılların parlak yanak makyaj uygulamalarının yerini bu yıl sadelik alıyor. Elmacık kemiklere az oranda highlighter uygulamak yeterli. Ayrıca dudakları da unutmamak gerek. Dudaklarda canlılık ve sadeliği öne çıkarmak için parlatıcıları tercih edebilirsiniz. Bundan sonrasında ise sade makyajınız hazır. Günlük olarak rahatlıkla kullanılabilecek bu makyaj, yeni yılın pratik trendleri arasında.

Parlak ve Işıldayan Tonlar

Canlı farlar ve pigmentler kullanmak isteyenler de bu yıl çok sayıda alternatifi rahatlıkla bulabilecek. Canlı renge sahip farlarınızı kullanma zamanı geldi. Özgür ruhlu kadınlara yönelik bu trendde, sınırları siz belirleyeceksiniz. Capcanlı makyajlar ile gireceğiniz ortamlara heyecan katma zamanı.

Kot pantolonlar: En iyi kot pantolon seçimleri

Dolgun Kaşlar

Geçtiğimiz yıllarda pek tercih edilmeyen bir uygulama olsa da 2021 makyaj trendleri arasında dolgun kaşlar ön plana çıktı. Doğal olarak dolgun kaşlara sahipseniz, bu yıl oldukça şanslısınız. Ünlü isimlerin yer aldığı defilelerde modeller, dolgun kaşlarıyla podyumda sahne aldılar. Kaşlarınızı şekillendirici kullanarak biçimlendirebileceğiniz gibi dilerseniz, tarayabilirsiniz.

Önerilen Yazılar
Güzellik ve Bakım

Dünyaca Ünlü Modellerin Cilt Bakım Sırları

Diyet ve SağlıkGüzellik ve BakımManken

Modellerin Moda Üzerindeki Etkisi

Güzellik ve BakımMankenModa

Makyaj Sanatçısı Ne Kadar Para Kazanır ?

Güzellik ve Bakım

Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir