Live ModaModa

Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbiseler özel günlerin olmazsa olmazdır. Renk, model, kumaş pek çok kriter abiye elbise tercihlerinde önemlidir. Ancak en önemlisi doğru modeli tercih etmektir. Model seçimi de vücut tipiyle doğru orantılıdır. Modelin yanı sıra modelde kullanılan kumaşında doğru olması oldukça önemlidir. Abiye elbiselerde en sık kullanılan model straplez modellerdir.

  • Bu modellerde askı ve kol kullanılmaz elbise göğüs kısmına oturur. Ancak straplez elbiseler herkese uygun modeller değildir.
  • Büyük göğüsler straplez modellerde kötü durmaktadır. Kilo problemi olan göğüs ve göbeği büyük olan kadınların tercih etmesi gereken modeller boyundan kolye gibi başlayıp omuzları açık bırakarak aşağı inen modellerdir.
  • Küçük göğüs ve geniş omuz straplez abiye modeli kullanımı için müsait vücut formudur.

Belden İnerek Kalçayı Saran Balık Model Abiyeler

Abiye elbise modellerinden bir başkası ise balık modeldir. Balık model özelikle nişan, mezuniyet gibi özel günlerde son dönemde oldukça tercih edilmektedir. Kullanımı her ne kadar fazla rahat olmasa da giyenin içerisinde son derce zarif göründüğü bir elbise modelidir.

  • Vücudu sararak bel ve kalçaya oturan bu elbiseler uzun ve genellikle kuyruklu olmaktadır.
  • Ancak bu elbiseleri tercih ederken de kalçayı tamamen saracağı göz ardı edilmemeli bu modele uygun vücut tipindeki bayanlar tarafından tercih edilmelidir.
  • Krep ve dalgıç kumaşlar balık model abiyeler için idealdir.

A Kesim ve Kabarık Abiye Elbise Modelleri

Abiye modelleri arasında en sık tercih edilen bir başka model ise A kesim abiye modelidir.

  • Bu modelde elbise bele kadar vücudu sarmakta belden sonra ise bollaşarak aşağı inmektedir.
  • Hemen hemen tüm vücut tipine uygun olan A kesim modeller beli ve basenleri hafif kalın olan kadınlar için daha idealdir.
  • Genellikle gelinlik ve nişanlık abiye modellerinde tercih edilen A kesim bel ve göğüs bölgesini ön plana çıkartmaktadır.

Abiye modellerinde en sık tercih edilen bir başkası ise kabarık eteklerdir. Özellikle mezuniyet, nişan, balo gibi organizasyonlarda tercih edilen kabarık modeller elma tipi vücut formu olan kadınlar için idealdir. Üst bölgesi geniş alt bölgesi daha dar olan elma tipi vücut sahipleri v yaka ile kabarık etekli modelleri birleştirerek iddialı bir görünüm sağlarlar.

Renk ve Kumaşta Elbise Modelini Ortaya Çıkartan Detaylardır

Abiye elbise modelleri kadar renkleri de önemlidir. Bazı elbiselerde iki rengin bir arada kullanılması demode ya da kilolu görünüme neden olurken bazı elbiselerde model ve vücudu ön plana çıkartabilmektedir. Doğru model, doğru renk ve kumaşla bir araya geldiğinde şıklık daha da artacak ve istenilen etki sağlanacaktır bu sebeple bu hususta göz ardı edilmemelidir.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir