Live ModaModa

Abiyeler İçin Hayat Kurtarıcı Bilgiler

Düğün başta olmak üzere çeşitli özel günlerde olsun, kadınların şık ve güzel görünmek için, katılacakları davetlerde kusursuzlukları için tercih ettiği abiye modelleri uzun ya da kısa, sade ya da daha göz alıcı modeller ile birlikte her zaman tercih edilebilirliğini koruyor. Davetin ya da konseptin içeriğine göre karar vereceğiniz abiye modelleri için dikkat etmek gerekmektedir. Bu tür davetlerde yaşamınızı kolaylaştıracak birkaç nokta ile doğru abiye kullanımı yapabilir ve pratik ve hızlı şekilde davetlerinize katılabilirsiniz.

Abiyenin Ütülenmesi

Katılacağınız davetlerde seçeceğiniz abiyeler için en önemli aksilik kırışık olmalarıdır. Abiyeler özel kesim elbiseler oldukları için diğer elbiseler gibi kolaylıkla ütülenmemektedir. Ancak birkaç temel noktayı göz önünde tutarak abiye ütüleme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca davet öncesinde daha kusursuz, şık ve göz alıcı görünmek için abiyenizi son bir kez daha ütülemeniz yararlı olacaktır. Bu durumda öncelikli olarak her abiyeye özgü olarak davranmak gerekmektedir. Bunun için de elbisenin içinde olması muhtemelen ütüleme talimatlarına göz atabilirsiniz. Talimatlara göre davranmak elbisenin olası zararlar görmesini engelleyecektir. Ütüyü kolay bir şekilde yapmak için elbise üzerine tülbent koyup ve ütüyü çok sıcak olmayacak derecede çalıştırıp ütü işlemenizi kolayca yapabilirsiniz.

Abiyenin Yıkanması

Abiyeyi yıkamak istiyorsanız özellikle şifon abiye elbise modellerinin ince ve hassas kumaşlara sahip olduklarını göz önünde tutmanız gerekmektedir. Kullanım talimatlarında çamaşır makinesinde yıkamaya elverişli türünden ibare yer alıyorsa, makinenizin hassas programını tercih ederek yıkama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca abiye elbisenizi sadece kendi başına yıkarsanız, çok daha kolay temizlenmesini ve zarar görmemesini sağlarsınız. Ancak payetli ya da taşlı abiye modelleri için makinede yıkamak taşların zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu durumlar için kuru temizlemenin kullanılması daha doğru olacaktır.

Abiyenin Fermuarını Kapatmak

Abiyenin fermuarını kapatmak çoğu durumda can sıkıcı bir hal alabilir. Eğer abiyenin fermuarını kapanmıyor ise fermuarın dişlerine sabun ya da kurşun kalem sürerek rahatça fermuarı kapatabilirsiniz. Fakat elbise dar geldiği için fermuar kapanmıyorsa bu durumda elbiseye zarar vermemek için zorlamak yerine terziye gidebilirsiniz. Eğer fermuar dişli atlıyor ise bu durumda da yukarı doğru dğeil, aşağıya doğru fermuarı çekerek tüm dişlerin eşit ve karşılıklı olacak şekilde gelmelerini sağlayınız.

Abiyeler İçin Sutyen Seçmek

Abiye için sutyen seçimi elbisenizin duruşu için oldukça önemlidir. Elbisenizin kumaşına ve stiline uyumlu olacak tarzda, ten renginde ve düz dokulu iç çamaşırı kullanabilirsiniz. Elbisenizden belli olmayacak lazer kesim iç çamaşırları, abiyeler ile en çok kullanılan modeller arasındadır. Eğer sırt ve göğüs dekoltesi yaratmak istiyorsanız, kolsuz sutyen modellerini tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir