Kadın MankenManken

Dünyaca Ünlü Kadın Mankenlerin Beslenme Sırları

Kusursuz bir fizik, fit bir vücut, sağlıklı bir cilt, ışıl ışıl parlayan saçlar, muhteşem karın kasları… Her kadının hayali dünyaca ünlü kadın modeller gibi görünmek. Ama sayılan bu özeliklere sahip olmak kolay değil. Büyük bir disiplin ve istikrar isteyen, yalnızca beslenme ile değil egzersiz ve sporla da desteklenmesi gereken özellikler. Peki dünyaca ünlü kadın modellerin beslenme sırları nedir, birlikte göz atalım.

Bella Hadid

Sabah uyanır uyanmaz limonlu su içiyor. Bol yeşillik ve taze sıkılmış meyve suları ise Bella’nın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Alessandra Ambrosio

Bol bol salata yiyor. Küçük porsiyonlarda kahverengi pirinç tüketiyor. Çorba ve tuna balığı yemeyi sevdiği yiyeceklerden.

Jaquelyn Jablonski

Kahvaltıda mutlaka yumurta yiyor. Oldukça faydalı bir protein kaynağı olduğu için gün içinde salatalarına da eklemeyi ihmal etmiyor.

Romee Strijd

Bol bol su içiyor. Atıştırmalık bir şeyler yemek istediğinde bile su içmeyi tercih ettiğini söylüyor.

Sigrid Agren


Salata vazgeçilmezi. Her gün yese bile sıkılmayacağını söylüyor. Salatalarının içeriklerini olabildiğince çeşitlendirmeyi seviyor.

Adriana Lima

Kahvaltı etmeyi atlamıyor ve güne yulaf unu, kuru üzüm ve yumurta beyazı ile başlıyor. Mümkün olduğunca doğal sebze ve meyvelerden yararlanmaya çalışıyor. Akşam yemeklerini hafif yiyeceklerle geçirmeyi tercih eden Adriana Lima, genelde akşam yemeği olarak salata yiyor.

Stella Maxwell

Adriana Lima gibi yulaf ezmesiyle çırpılmış yumurta ile güne başlıyor. Avokado yemeyi seviyor. Somon ya da tavuk yanında proteinli salata yemeyi tercih ediyor.

Elsa Hosk

Çiğ sebzeleri yemeyi tercih ediyor. Domates bazlı olan İspanyol çorbası Gazpaço en sevdiği çorbalardan biri.

Gisele Bündchen


Beslenmesinde pizza, makarna gibi hamur işlerine hiç yer vermiyor. Genelde doğal sebze ve meyveleri tercih ediyor. Balık olarak somon yiyor, tavuk, biftek gibi yağsız et tercih ediyor. Kinoa da vazgeçilmezleri arasında.

Bu muhteşem fiziğe sahip kadın mankenlerin sırrı yalnızca beslenmeyle sınırlı kalmıyor. Hemen hemen hepsi günlük hayatlarında atıştırmalıklara yer vermiyor. Süt ve süt ürünleri genelde şişkinlik yaptığı için defile öncesi tercih etmedikleri ürünlerden bazıları. Çılgın ve katı diyet uygulamaktan kaçınıyorlar. Porsiyon kontrollerine dikkat ediyorlar ve bol bol su içmeye özen gösteriyorlar. Su içmek düşük beden yağı için en gerekli şeylerden biri. Düzenli spor ve yürüyüş yapmak ünlü kadın modellerin vazgeçilmezi. Uyku düzenlerine dikkat etmek de muhteşem görünümlerinin sırları arasında. Bütün bunları bir arada yapabilmek ve belli bir disiplinle sürdürebilmek çoğu kişinin yapamayacağı, başlasa bile vazgeçeceği şeyler. Bu yüzden dünyaca ünlü olan bu kadın mankenlere saygı duymamak ve gıpta etmemek mümkün değil.

Önerilen Yazılar
Manken

Katalog Mankeni Nasıl Olmalı?

MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Kadın MankenMankenModa

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir