Kadın MankenManken

Dünyaca Ünlü Kadın Mankenlerin Keşfedilme Hikayeleri

Birbirinden güzel ve ünlü kadın mankenlerin podyum dünyasına adım atma hikayeleri bambaşka. Kimi bir alışveriş merkezinde, kimi hamburger yerken, kimi dünyaca ünlü mankenlik ajansı sahibiyle tesadüfen aynı yerde bulunurken keşfedildi. Ünlü kadın mankenlerin bu olağanüstü ve pırıltılı moda dünyasına nasıl adım attıklarına bir göz atalım.

Naomi Campbell

Naomi Campbell 15 yaşında Italia Conti Akademisi öğrencisiyken Beth Boldt tarafından keşfedildi. Naomi gizli bir şekilde okul üniformalarıyla fotoğraf çekimine gitmiş ve yetenekli olduğu görülünce modellik yapmaya başlamış. Naomi 1988 yılında Vogue dergisine kapak oldu ve dergiye kapak olan ilk siyahi kız olma özelliğini taşımaktadır.

Gisele Bündchen


Ünlü model Sao Paulo’da alışveriş yaparken keşfedildi. 14 yaşındayken Mc Donald’sta hamburger yerken Elite Model Ajansı’ndan birinin dikkatini çekti. Yine aynı yaştayken yaşadığı yerden ayrıldı ve New York’a gelerek ajansa fotoğraf çektirdi. Artık aklında yalnızca model olmak vardı.

Gigi Hadid

Annesi Yolanda Hadid gibi model olan Gigi Hadid 2 yaşındayken modelliğe başladı. Guess’in kurucusu Paul Marciano tarafından keşfedildi ve o yaşta ‘Baby Guess’ ürünlerinin tanıtımında kullanıldı.

Christy Turlington


Ünlü manken Florida’da at sürerken keşfedildi. Bir sene sonra Paris’e giderek modellik yapmaya başladı.

Emily Ratajkowski


Ford Model Ajansı’na 14 yaşındayken girdi ve çalışmaya devam etti. Robin Thicke’nin Blurred Lines klibinde oynamasıyla bir anda üne kavuştu.

Kate Moss


Dünyaca ünlü model Kate Moss 14 yaşında JFK hava alanında Storm Mankenlik Ajansı sahibi Sarah Doukas tarafından keşfedildi. Podyumlarda çok uzun süre görev alan Moss artık kendi ajansına sahip bir iş kadını.

Cara Delevingne


5 yaşından beri Storm Mankenlik Ajansı sahibi Sarah Doukas’ın kızıyla arkadaş olan Cara, Sarah Doukas’ın okula gelmesiyle keşfedildi. Model olmayı aklından geçirmediğini söyleyen Cara, Burberry ile ilk tanıtımını 18 yaşındayken yaptı.

Linda Evangelista


Kanadalı model Linda Japon mankenlik ajansı tarafından keşfedilerek Japonya’ya gitti ama çıplak poz vermesini istedikleri için vazgeçerek Kanada’ya döndü. Kanada’da Miss Teen Niagara Pageant yarışmasına katılarak mankenlik dünyasına adım atmış oldu.

Winnie Harlow


Bir başka ünlü model olan Tyra Banks tarafından Instagram hesabı sayesinde keşfedildi. America’s Next Top Model yarışmasında kendini gösterdi. 2014’te TED konuşması yaptı ve vitiligo hastalığına sahip olmasına rağmen birçok büyük markayla çalıştı.

Candice Swanepoel


Güney Afrikalı ünlü model pazarda alışveriş yaparken keşfedildi ve 16 yaşına geldiğinde Paris’te modellik yapmaya başladı.

Doutzen Kroes


18 yaşındayken ekstra para kazanmak için bir ajansa fotoğraflarını yolladı ve hemen kontrat imzaladı. Birçok ünlü tasarımcı ve markayla çalıştı.

Önerilen Yazılar
Manken

Katalog Mankeni Nasıl Olmalı?

MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Kadın MankenMankenModa

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir