Güzellik ve Bakım

Dünyaca Ünlü Modellerin Cilt Bakım Sırları

Modellerin cilt bakım sırları, cilt bakımı konusunda hassas olan kadınların merak ettiği bir konu. Dünyaca ünlü modeller, cilt bakımında hangi ‘sırları’ uyguluyor. Etkili bir cilt bakımı için ne tür uygulamalar yapmak, hangi ürünlere yönelmek gerekli?

Modellerin Cilt Bakım Sırları

  • Göz altı şişliklerine buz ve gül yağı uygulaması.
  • Sivilcelerden kurtulmak için karbonat, bal ve limon suyu karışımı.
  • Cildi nemlendirmek için Hindistan Cevizi yağı.
  • Selülitlere çözüm olarak kuru fırçalama yöntemi uygulaması.
  • Daha gür saçlar için daha az sayıda yıkamak.
  • Canlı ve güçlü kıvırcık saçlar için yumurta ve zeytinyağı karşımı.
Modellerin cilt bakım sırları

Modellerin cilt bakım sırları

Cilt bakımı: Cilt bakımı nasıl yapılır?

Göz Altı Şişliklerinden Kurtulun

Dünyaca ünlü model Laetitia Casta, göz altlarında meydana gelen şişliklerin çözümü için, pamuk üzerine bir miktar gül yağı damlatarak, buz ile birlikte uyguladığını açıkladı. Bu yöntem ile kısa bir süre içerisinde gözaltı şişliklerinden kurtulduğunu paylaşmıştır. Ayrıca, sağlıklı ve güzel kalabilmek için her sabah limon suyu içtiğini de belirtmiştir.

Kendall Jenner’dan Ciltteki Sivilcelere Çözüm

Kendall Jenner, bir röportajında pürüzsüz cildi için nasıl bir uygulama yaptığına ilişkin soruya, oldukça faydalı bir cevap vermişti. Kendall Jenner, sivilcelerinden arınmak için; bal, limon suyu ve karbonat kullanarak hazırladığı karışımı, haftada en az bir-iki kez yüzüne uyguladığını belirtti. Bu yöntemin, sivilcelerden hızlı bir şekilde kurtulmada etkili olduğunu paylaşmıştır.

Victoria Secret Modelinden Cilt Nemlendirme Tavsiyesi

22 yaşındaki Victoria Secret modeli Taylor Hill, cildini nemlendirmek için Hindistan Cevizi yağı uyguladığını paylaşmıştı. Bu yöntemi birçok modelin de uyguladığını belirten Hill, kuru ve nemsiz ciltlerde makyajın iyi gözükmeyeceğini ve bu nedenle de cildi nemlendirmenin oldukça faydalı olduğunu belirtmiştir.

Miranda Kerr’den Selülitlere Kesin Çözüm

Modellerin cilt bakım sırlarından bir tanesi de selülit problemi yaşayan kişiler için. Miranda Kerr, kuru fırçalama olarak tabir edilen bir yöntem ile vücudunda bulunan selülitlerden kurtulduğunu açıklamıştır. Sert yapılı bir fırça satın alarak, günde bir defa sert bir şekilde vücudunuza uygulayarak, selütlitlerinize çözüm bulabilirsiniz.

Cilt bakımı ve makyaj: Nelere dikkat edilmeli?

Canlı ve Güçlü Kıvırcık Saçların Sırrı

Dünyaca ünlü model Noémie Lenoir, kıvırcık saçların hem sağlığını korumak hem de doğal bir görünüm oluşturabilmek için yumurta sarısı ve zeytinyağından oluşan bir maske uyguladığını açıkladı. Bu maske karışımını, saçların kökünden itibaren haftada bir defa uygulayarak, kıvırcık saçların güzel gözükmesini sağladığını belirtti. Ayrıca bu yöntem, saçların çok daha kolay şekil almasını da sağlıyor.

Önerilen Yazılar
Güzellik ve Bakım

2021 Makyaj Trendleri - Yeni Yılın Öne Çıkan Makyaj Trendleri

Diyet ve SağlıkGüzellik ve BakımManken

Modellerin Moda Üzerindeki Etkisi

Güzellik ve BakımMankenModa

Makyaj Sanatçısı Ne Kadar Para Kazanır ?

Güzellik ve Bakım

Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir