Live ModaModa

Elbiseyle Kullanılacak Takı Seçimleri

Uzun, kısa, dantelli, düz, leopar desenli, askılı, çapraz askılı, straplez gibi sınırsız çeşitte olan elbiseler yaz, kış ve bahar aylarında her kadının gözde seçimlerindendir. Kadınlar istediğinde iddialı elbiselerle ve iddialı takılarla vamp kadına dönüşebilirken, soft renklerdeki elbiselerle ve naif aksesuarlar kullanarak masum bir prensese dönüşebilir.

V Yakalı Elbiseler

V yakalı elbiseler ile kullanılacak en önemli aksesuar uzun küpeler ve alt alta takılacak kolyelerdir. Desenli elbiselerle uzun, geniş ve taşsız küpeler tercih etmek doğru seçim olacaktır. Sade ve düz renkli elbiselerle ise küpede taş detaylarına yer vermeli, iri ve taşlı yüzüklerle aksesuar tercihleri tamamlanmalıdır. 

V yaka elbiselere en çok yakışacak çanta modelleri, uzun askılı omuz çantaları ve büyük boy el çantalarıdır.

Elbise düz renk olduğunda çantada mutlaka desen ve detaylar olmalı, elbise desenli ve hareketli model seçildiyse, çantalarda sadelik tercih edilmelidir. Böylece zıtlığın verdiği uyumla göz yormadan şık bir görüntü elde edilmiş olunur.

Straplez ve Açık Yakalı Elbiseler

Açık yakalı bir elbiseyle kullanılacak takı küpelerdir. Küpe seçiminde, halka küpe tercih edilebilir. Eğer minimal küpeler tercih edilmişse veya hiç küpe kullanılmamışsa mutlaka birkaç kolye ve bileklikle kombin tamamlanmalıdır.

Elbiselerde açık yaka tercih edilmesi, kolye kullanmaya çok uygundur. Hatta bir değil birden fazla farklı uzunluklarda kolyelerin tercih edilmesi çok şık bir görüntü yaratacaktır.

Straplez elbiseler ve yarım omuz elbiseler ile kullanılacak çantaların küçük boyda tercih edilmesi ve el çantası kullanılması en uygun olanıdır. 

Yakanın ve omuzların açık olduğu elbiseler, uygun renk tonlarında şal ve fularlar kullanılarak tamamlanabilir. Özellikle bahar aylarında kullanılan şallar, hem hafif esintilerden koruyarak hem de kullanılan desenleriyle şıklığın tamamlayıcısı olurlar.

Kapalı Yakalı Elbiseler

Yakası kapalı elbiseleri daha cazip hale getirmenin yolu kesinlikle aksesuarlardır. Bu tarz elbiselerle göğüs hizasında kolyeler, farklı saç aksesuarları kullanılabilir. Elbisenin kol boyu, uzun ya da kısa olsa da hareketli ve zıt renklerde bileklikler kullanılmalıdır.

Yakası kapalı elbiselerle sırt ve omuz çantaları rahatlıkla tercih edilebilir. Uzun askılı çantalar hem pratik hem de uyumlu bir görünüm sağlayacaktır.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir