Erkek Manken

Erkek Mankenler İçin Şartlar

Günümüzde artık sadece kadınların manken olmadığını bilmekteyiz, erkeklerde artık manken olmanın yolunu aramaktadırlar. Sadece dış görünüş ile gerçekleşmeyen mankenlik pek çok insanın hayali ancak manken olabilmek için pek çok yetenek ve eğitim gereklidir.

Erkekler daha çok; filmlerde oynamayı istedikleri için bu yola başvurarak cast ajanslarına yazılırlar. Bu yolla cast ajansına yazılan erkek mankenlere oyunculuktan ziyade firmaların ürünlerinin nasıl tanıtılacağı öğretilmektedir. Üretici firmaların dikkatini çekmeyi başaran erkek mankenlerimiz firmanın yeni yüzü olabilir. Erkek manken ajanslarına başvuru yapılıp kabul edildikten sonra eğitimlere başlanılır. Bu eğitimler doğrultusunda biraz önce dediğimiz gibi nasıl oyuncu olunacağı değil ajanslar aracılığıyla ürün tanıtımı yapan firmaların ürünlerinin nasıl tanıtılacağı öğretilir.

Öncelikle Mankenlik İçin Neler Gerekli

  • Fiziksel açıdan ideal ölçülerün bulunması gereklidir,
  • Manken olmak için belli eğitimleri almış olmalıdır,
  • Aksesuarları ve kıyafetleri uygun şekilde taşıyabilmelidir.
  • Güler yüz ve pozitif açıya sahip olunmalıdır.
  • Disiplin ve çalışkan bir yapıya sahip olunmalıdır.
  • Kullanılacak olan kareografide uyumlu olunmalıdır.

Ne kadar yukarıdaki özelliklerin hepsini sağlayamazsanız bile bazı durumlar doğrultusunda farklı özellik ve yetenekleriniz ile dikkat çekiciyseniz sizde manken olabilirsiniz.

Bir zamanlar manken denilince akla sadece kadınlar geliyordu ancak günümüzde bu algı tamamen değişti ve erkek mankenlerinde arttığı bir döneme girdik. Bir çok gencin manken olmaya çalışması ve bu konuyla ilgili eğitimler alıp ajanslara kaydolmasıyla gelişen endüstride erkek mankenlerinde rağbet gördüğü bir alan oluşturdu.

Erkek manken olma şartları;

Boyunuzun En Az 1.80 Olması

Adayların 1.80 ve üzeri olması bu sektör için uygun olup olmadıklarını belirlemektedir.

Boy ve Kilonuzun Dengeli Olması

Boy ve kilo unsurları birbirlerinden çokta aykırı olmayan kavramlardır. Manken adaylarının boy ve kiloları arasında belli bir uyumun söz konusu olması gereklidir. Ne eksik ne de fazla söz konusu kilo mankenlik için oldukça önemli bir durumdur.

Bacak Boyunun Uzunluğu-Şekli Görüntü İtibariyle Düzgün Olması

Podyumda yürüyüş yapıldığı zaman dikkat edilen yerlerden biri de bacaklardır. Bu yüzden bacak boyunun uzun olması önemlidir. Ayrıca bacakların düzgün ve biçimli olması önemli bir durumdur.

Omuzlarınızın ve Gövdenizin Geniş Bir Yapıda Olması

Manken adaylarının omuz yapılarının geniş olması adayların fotoğraf çekimi esnasında fotojenik olmasını sağlayacağı için önemlidir.

Uygun Şekilde Poz Verilebilmesi

Manken adaylarının fotoğraf çekilirken farklılıklar yaratacak şekilde poz vermeleri gerekmektedir.

Podyumda Duruşun ve Yürüyüşün Düzgün Olması

Manken adaylarının duruş ve yürüyüş üzerine düzenli çalışmalar yapmaları ve bilgi sahibi olmaları gereklidir. Eğer sektörde yer edinip uzun soluklu devam etmek istiyorsa podyumda yer aldığı müddetçe heyecanlanmadan doğru adımlar atarak ilerlemesi gereklidir. Heyecanlanmadan yürüyen adayların başarılı olacağına inanılır.

Önerilen Yazılar
Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Erkek MankenModacılar

Instagram Fenomeni Kerimcan Durmaz

Erkek MankenModa

Erkekler İçin Kurtarıcı: Spor Ceket

Erkek Manken

Erkek Mankenlerin Eğitimleri

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir