Live ModaModa

Erkekler İçin Ceket Giyiminde Önemli Noktalar

Erkeklerin gerek günlük yaşamda gerekse iş yaşamında tarzlarını ve karizmalarını ortaya çıkaran erkek ceket modelleri için belirli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Erkekler için ceket giyiminde önemli noktalar sayesinde görünümünüzü daha etkili bir hale getirebilir, ceketin sağladığı şıklığı her yerde üzerinizde taşıyabilirsiniz. İlk saniyeler her zaman önemli olduğu için ceket tercihinizde iyi bir izlenim bırakmak için belirli noktaları göz önünde tutmanız gerekmektedir.

Alt ve Üst Giyim Birlikteliği

Doğru olan ceketi seçmek için öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta alt ve üst giyim uyumudur. Tercih edeceğiniz ceket ne kadar şık, kaliteli ya da göz alıcı olursa olsun genel görünümüz ile uyum sağlamadığı durumlarda ceketiniz beklediğiniz etkiyi yaratmaz. Bu sebepten ötürü üst giyim için vermiş olduğunuz önemi, alt giyiminiz için vermeniz gerekmektedir. Ayakkabılar, pantolon, kemer seçimi gibi konular ile birlikte gömlek, tişört, sweat seçimi noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer tercih ettiğiniz ceket casual ise tüm diğer giyim parçalarınızı da buna göre seçmelisiniz.

Zaman Farkına Dikkat Edilmelidir

Gözden kaçmaması gereken önemli noktalardan birisi ceketinizi hangi amaç ile giymek istediğinizdir. Çünkü gündüz ve gece giyimi farklılıklar taşıdıkları gibi aynı zamanda kullanacağınız alan da ceket modelinizi belirlemektedir. Eğer geceleri, özel davetlerde ceket giymek istiyorsanız daha sportif modelleri, fakat gün içerisinde resmi davet ya da toplantılarda ceket giymek istiyorsanız klasik ceket modellerini tercih edebilirsiniz.

Ceketin Giyim Alanı

Ceketin kullanılacak olduğu alana göre seçimi kendi karizmanızı ortaya çıkarmak açısından önemlidir. Şayet iş yaşamında ceket giyecekseniz bu ceketin kumaş kesimli ve sade bir görünümde olması, tercihen koyu renklerde ya da mavinin tonlarında bulunması gerekmektedir. İş yaşamı kurumsal ve ciddi olmayı gerektirdiği için bu ceketler bu özelliklerin bir sembolü görevindedirler. Günlük yaşamda ya da çok fazla kurumsallık gerektirmeyen iş alanlarında ise kendi tarzını rahatça ortaya çıkarmanızı yarayacak, sizi özgür hissettirecek casual ceket modellerini tercih edebilirsiniz.

Yaş ve Fiziksel Özellikler Uyumu

Erkeklerin şıklığını ortaya çıkarması için en önemli noktaların başında yaşlarına ve fiziksel özelliklerine uygun ceket seçimi gelmektedir. Yaşa uygun ceket seçimi için her yaşın belirli giyim kalıplarının olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Daha genç yaşlarda son modaya uygun, yenilikçi ve özgür tasarımlar tercih edilebilecekken yaşın artması ile daha sade ceket modelleri tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda zayıflık ya da kilo gibi durumlar için de sade, desenli, kareli gibi ceket tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir