Moda

Givenchy

Givenchy’nin kreatif direktörü Claire Waight Keller, markanın SS20 Couture Koleksiyonu için yüzünü moda dünyasının favori ilham kaynaklarından biri olan Virginia Wolf’a dönüyor. Virginia Wolf ve Vita Sackville-West’in birbirlerine yazdıkları tutkulu aşk mektuplarından etkilenen tasarımcı, koleksiyonun kendisini de Hubert de Givenchy’ye yazılan bir aşk mektubu olarak görüyor. Bu sezon örneğini pek çok kez gördüğümüz üzere, Keller da arşivlere girip usta modacının sıklıkla Audrey Hepburn’ün üzerinde görülmüş ikonik tasarımlarını, zamansız ve sofistike esanslarını koruyarak modernize edilmektedir.

Vita Sackville-West’in evinin olağanüstü bahçelerini de ziyaret eden tasarımcının buradan aldığı ilhamı, koleksiyondaki 3-D çiçek işlemeleri, göz alıcı çiçek formları ve bolca kullandığı canlı renklerde görüyoruz. Keller’in büyük titizlikle ortaya çıkardığı sanat eseri niteliğindeki koleksiyonun defilesi de bu romantik koleksiyonun etkileyiciliğini bir üst seviyeye çıkardı. Podyumda yükselen sütunlara yerleştirilen platformlara oturan violonistler, The Poet Acts by Philip Glass ve The Hours gibi filmlerin soundtracklerinde yer alan eserleri çalıp şairane bir atmosfer yaratılmıştır.

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Sneaker spor ayakkabı modelleri babet ve topukluların yerini aldı. Eğer siz de ayakkabı seçimlerinizde sneaker tercih etmeye başladıysanız yatırım yapmaya değer tasarımcı sneaker modellerine göz atmanız önerilmektedir.

Sneaker endüstrisinin 2025’te, modanın diğer kategorilerini geride bırakarak, 95 milyar dolarlık bir kar elde edileceği öngörülüyor. Tek başına bu rakam bile tercihlerin ne yöne doğru değiştiğini gözler önüne seriyor. Zira sneaker, Silikon Vadisi’nde bir statü sembolü olmaya başladı bile, ve 2020’lerde topuklulardan daha iyi bir yatırım aracı olacaklarına kesin gözüyle bakılmaktadır.

Peki söz konusu sneaker olduğunda yatırım değeri neyle ölçülüyor? Tabii ki -kaliteli malzemeleri, iyi işçilikleri ve tasarım çizgileri sayesinde- onları sene boyunca giyebilmenizde. Ve şüphesiz görünümleri ile söyleyecek bir sözleri vardır.

Podyumlarda yürüdükten hemen sonra arzu nesnesine dönüşen, yatırım yapmaya değer tasarımcı sneaker modellerini sizin için bir araya getirdik.

Nike x Sacai LD Waffle

Nike’nin Sacai ile ilk sneaker iş birliği geçtiğimiz baharın erkek moda haftalarında tanıtılmıştı; çift diller, bağcıklar ve logo podyumda ve -daha sonra- sokakta bomba etkisi yaratmıştı. Waffle Daybreak ve LDV isimli iki farklı silüeti bir araya getiren Nike, şimdi bu yeni tasarımı beş farklı seçenek halinde sunuyor.

Chanel

Her seferinde bakışları üzerinde toplayan tek bir logo varsa, o da iç içe geçmiş iki C’dir. Parizyen modaevinin yeni sneaker modeli, tıpkı 2.0 çanta gibi, birer yatırım parçasına dönüştü bile. Artistik Direktör Virgine Viard kılavuzluğunda farklı renk ve kumaş alternatifleri ile yorumlanarak satışa sunulan sneaker modelleri, Chanel’in sezon kodlarını üzerinde taşıyan bir tuval gibi.

Stuart Weitzman Darly

Mükemmel diz üstü çizmeleri ile ünlü Stuart Weitzman, yakın zamanda tanıttığı Darly ile efsaneler arasına adını yazdırmaya hazır. 13 farklı stille sunulan rahat spor ayakkabılar, birden çok çift edinmek isteyenleri de cezbedecek türden. Logosuna referans veren W panel ve yüksek kalite deri kullanımı, modelin zamansızlığına da vurgu yapıyor. Görünümünü alışılmışın dışına çıkarmak isteyenler için Stuart Weitzman’ın Aglit ile eşarp-bağcık iş birliği yaptığını da eklenmekte fayda vardır.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir