Moda

Hızlı ve Pratik Yaz Makyajı

Her zaman, her yerde bakımlı ve dikkat çekici olmak tüm kadınlar için vazgeçilmezdir. Yaz aylarına girildiğinde sıcakların etkisiyle yapılan makyaj akabilir, bulaşabilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bunun çözümü ise yaz makyajında kullanılan hem ürünlerin hem de makyaj tekniklerinin yaz sıcaklarına uygun olmasıdır.

Doğallık Ön Planda Olmalı

Yaz deyince kadınların aklına doğal olarak etekler, elbiseler, askılı tişörtler gelir. Yaz ayları, dışarıda daha çok vakit geçirilen aylardır. Yapılan makyaj hem giyilen elbiseler kadar hafif görüntüde hem de bakımsız görüntü vermeyecek kadar tamamlanmış olmalıdır.

Yaz makyajı için fondöten kullanılacaksa mutlaka ince yapılı, su bazlı fondötenler tercih edilmelidir. Kapatıcılığı iyi bir pudra kullanılırsa, fondöten kullanmamak, ince bir kapatıcıyla göz altlarını ve küçük kusurları kapatmak yeterli olacaktır. Pratik yaz makyajı için sadece pudra kullanmak çoğu zaman yeterlidir. Yaz aylarında yağlı fondöten kullanıldığında, fondöten sık sık akacak, ve temas ettiği yerlere bulaşacaktır. Bu da istenmeyen sonuçlar doğurur.

Açık Renklerin Zamanı

Yaz aylarında yapılan göz makyajında kış aylarının aksine, siyah göz kalemleri ve eyeliner yerine; renkli  göz kalemleri ve kalem farlar daha ferah bir görüntü edilmesini sağlar. Açık renklerde far ve kalem kullanılan göz makyajı, bol maskarayla tamamlanabilir. Burada önemli olan nokta; kullanılan far ve maskaranın suya dayanıklı tercih edilmesidir. Dikkat çekici bir yaz makyajı için mutlaka bronz veya şeftali tonlarında allık tercih edilmelidir.

Yaz aylarında en sık tercih edilen rujlar, ıslak görünüm veren rujlardır. Gündüz makyajında, açık ve soft renkler kullanılması doğru iken yaz akşamlarında, ıslak görünüm veren, parlak, koyu renkli rujlar dudakları ön plana çıkarır ve göz alıcı bir yaz makyajı yaratır.

Yazın Renkleri Ojelerde de Olmalı

Yaz aylarının en keyifli tarafı çoğu kadın için renkli ojelerdir. Kış aylarında giyilen, kalın ve koyu renk kıyafetler ve sınırlı oje renkleri sonrasında, yaz aylarına girildiğinde ojelerde renk seçeneği oldukça artmaktadır. Birçok kadın bunun tadını çıkarır ve renk renk ojelerle bakımlı ellere sahip olur. Tırnak bakımı, kadınların imajı için büyük öneme sahiptir ve bu, özenle sürülmüş ojelerle mümkün olur.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir