Kadın MankenManken

Instagram’da En Çok Takip Edilen Kadın Mankenler

Sosyal medyanın -özellikle Instagram’ın- moda sektöründe önemli bir rol oynadığı aşikar. Büyük markalarla çalışmak, ünlü dergilere kapak olmak, bol kazançlı işlerde çalışmak için sosyal medyanın gücünden yararlanmak gözardı edilemez. Peki gerçekten kimin en çok takipçisi var? Bu sayılar günden güne değişse de listenin başındakilere bir göz atalım.

Adriana Lima

Güncel takipçi sayısı 12,5 milyon olan Brezilyalı model Adriana geçtiğimiz günlerde yirmi seneden sonra Victoria’s Secret meleği olmayı bıraktığını açıkladı. Bunca senenin sonunda iki çocuk annesi olan modelin milyonlarca takipçisi olması şaşırtıcı değil. Hala birçok marka ile çalışmaya devam eden Adriana Lima, mankenliği bırakacak gibi görünmüyor.

Candice Swanepoel


Güncel takipçi sayısı 14,1 milyon. Victoria’s Secret meleği olarak imza attıktan sonra takipçi sayısı gün geçtikçe artan Candice Givenchy, Max Factor ve Biotherm gibi markalarla da işbirliğine imza attı. Geçen sene Anaca isminde oğlu olan Candice’in tatlı oğluyla olan fotoğraflarını Instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

Gisele Bundchen

Güncel takipçi sayısı 15,7 milyon olan Brezilyalı Gisele, Instagram’dan iş ve özel hayatıyla ilgili paylaşımlar yapıyor. Dünyaca ünlü Vogue, Harper’s Bazaar ve Elle gibi dergilerin kapağında yer alan Gisele, Chanel, Balenciaga ve Louis Vuitton gibi markalarla çalışmaya devam ediyor.

 

Hailey Baldwin Bieber


Güncel takipçi sayısı 25,2 milyon olan Hailey, Justin Bieber’la olan evliliğinden sonra popülerliğini arttırmaya devam ediyor. H&M, Guess, L’oreal, Ralph Lauren ve Tommy Hilfiger gibi markalarla çalışmaya devam ediyor. Vogue US, Vogue Japan ve Vogue Mexico dergilerinde kapak oldu.

Kendall Jenner


Güncel takipçi sayısı 123 milyon olan Kendall Jenner’ın takipçi sayısı gün geçtikçe artmakta. Paylaştığı bir fotoğraf 2015 yılında en çok beğeni alan post oldu. Roberto Cavalli, Calvin Klein ve Longchamp gibi markalarla çalıştı. Kendall da bir Victoria’s Secret meleğiydi ve podyumlara rüzgar gibi esmeye devam ediyor.

Gigi Hadid


Güncel takipçi sayısı 51,8 milyon olan Gigi muhteşem özçekimleri ve iş hayatıyla ilgili paylaşımlar yapmaya ve Instagram’ı aktif olarak kullanmaya devam ediyor. Fendi, Tom Ford, Vogue Eyewear ve Reebok ile çalıştı ve Vogue US, Harper’s Bazaar US, V Magazine gibi dergilere kapak oldu.

Bella Hadid

Güncel takipçi sayısı 28,7 milyon olan Bella, Gigi Hadid’in kardeşi. Gigi gibi Bulgari, Nars Cosmetics, Versace, Nike ve Moschino gibi önemli markalarla çalışıyor. Ayrıca Elle US, Porter ve Instyle Magazine gibi dergilere kapak oldu.

Emily Ratajkowski


Güncel takipçi sayısı 25,5 milyon olan Amerikalı güzel model özçekim paylaşmayı çok seviyor. Allure, Vogue Avstralia, Glamour UK ve Harper’s Bazaar Australia dergilerinin kapaklarında yer aldı. DKNY, Paco Rabanne, DL1961 ve Frye gibi markalarla çalıştı.

Önerilen Yazılar
MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Kadın MankenMankenModa

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

MankenModaModacılar

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir