Live ModaModa

İş Yaşamının Vazgeçilmezi: Kalem Etek

Zarif kesimi ve duruşu ile kalıcı bir moda ürünü olmayı başarmış, kadın giyiminde olmazsa olmaz parçalar arasında çoktan yerini almış olan kalem etekler. Kalem etekler ince uzun kesimli, vücuda oturan, hafif diz altı yada hemen diz üstü uzunluğa sahip etek modellerindendir. Kalem eteklerin yüksek belli, yırtmaçlı, düz renk veya desenli gibi pek çok çeşidi var. Her ne kadar dar kesiminden dolayı hareket etmek biraz kısıtlansa da rüzgarda uçuşmaması ve çekiştirmek  zorunda bırakmaması avantajları arasında yer alıyor. 

Kalem Etek Hangi Vücut Tipine Uygun?

Bu konuda bir kesim kalem eteği sadece fit vücuda sahip kişilerin giymesi gerektiğini savunurken bir kesim de kalem etekte böyle bir kısıtlamaya karşı.  Kalem eteği kimin giyeceğine dair yazılı bir kural yok ve ince uzun kadınlarda güzel durduğu kadar ince belli, kıvrımlı hatlara sahip kişilerde de gayet etkileyici duruyor. 

Kalem etek giyme konusunda tereddüt yaşıyorsanız göğüs, bel, kalça ve bacak oranınızı göz önünde bulundurun. Farklı kalem etek modelleri arasında denemeler yapın. Bu sizler için en uygun kalem eteğe sahip olmanızı sağlayacaktır. Kalem etek kombini yaparken göbeği hafif açıkta bırakan parçalar seçerek ve şık bir topuklu ayakkabı ile bunu tamamlayarak dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Uzun etek modelleri tercih edeceklere küçük bir tavsiye de bulunmak gerekirse, uzun kalem etek giyerek vücudunuzda daha uzun ve kilonuz daha dengeli görünür diyebiliriz. 

Klasik Kalem Etek

Kalem etek kombinleri kendini en iyi klasik ve abiye tarzda belli ediyor. Geometrik desenli yada düz renk yırtmaçlı bir kalem etekle şık kombinler elde edebilirsiniz. Kalem eteği tamamlayan en iyi parça ise ince topuklu ayakkabıdır. Sonraki parçanın gömlek mi, bluz mu olacağı ise tamamen sizin seçiminize kalıyor. 

Spor Kalem Etek

Kalem etek ve spor ayakkabı kombinini doğru bulmayanlar olsa da bunun aksine spor veya platform ayakkabı ile oldukça hoş bir kombin oluşturulabiliyor. Dikkat edilmesi gereken tek  noktanın üst parçanız bol da olsa onu etek içine sokarak kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. 

 

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir