ModaModacılar

Makyajcılar Hakkında

Dünya’da ve Türkiye’de kozmetik ve güzellik sektörü büyük bir hacme sahiptir. Sektörün büyük olması nedeni ile çoğu kişi bu sektöre yönelmektedir. Gençler farklı bir bölümden mezun olsalar bile bu sektörden eğitim alarak buraya yönelmektedirler. Esnaf  ve Sanaatkarlar odasının verilerine göre bu meslek gruplarına dahil olanlar 350 bin kişidir. 350bin kişiye bu alanda istihdam sağlanmıştır.

Öncelikle bu alanda çalışmak isteyenleri bilgi açısından donanımlı olmaları gerekmektedir.

Makyajcılar Ne İş Yapmaktadırlar ?

Bu sektör artık Dünya’ya açılan bir sektörü haline gelmiştir. Setlerde, dizilerde, filmlerde aranan bu kişiler işlerini ne kadar iyi yaparlar ise o kadar ön plana çıkmaktadırlar.

Kişileri yaşlandırma, yaralanma,  bir kişiyi kusursuz gösterme ve benzeri gibi işleri makyajcılar yapmaktadırlar.

Dünya menajerlerinin gözdesi bir meslektir. Türkiye bu konuda kendini kanıtlamış, Dünya’da izlenme rekorları kıran film ve dizilerin makyaj işlerini yapar hale gelmiştir.

Profesyonel makyaj filmlerde kullanılan kesik başlar, heykeller, yaralanmalar, bunların hepsi profesyonel makyaj sayesinde olmaktadır.

Bu sektörde Çalışma imkanı bulacağınız yerler;

 • Flim ve dizi setleri
 • Kuaförler
 • Güzellik salonları
 • Youtube
 • Instgram
 • Plastik makyaj yapan atölyeler
 • Plastik makyaj uygulamasının yapıldığı dizi ve film setleri

En popüler Çalışma Alanı Nelerdir

Son yıllarda sosyal medya hayatımıza girmiş olup, bu mecralar üzerinde oldukça pazarlama stratejiler uygulanmıştır. Bunlardan biride makyözlerdir. Burada videonuz ne kadar izlenirse o kadar çok para kazanıyorsunuz. Gençler artık klasik kanalları tercih etmemektedir. Sosyal medya gençlere hitap ettiğinden dolayı bu size yeni bir alanı açmaktadır. Eğer bu kanaldan hizmet vermek istiyorsanız ve popülerliğe ulaşmak istiyorsanız. Bazı durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlar;

 • Abonelerinize birden farklı ürünle video çekmelisiniz ki ürün konusunda tercihlerini onlar yaparsa daha çok kişiye hitap edersiniz.
 • Bildiğiniz yada yeni öğrendiğiniz bütün teknikleri kişilerle paylaşmalısınız.
 • Çekiliş yaparak daha çok kişiyi ulaşabilirsiniz.
 • Bir çok ürünü ve bu ürünle nasıl kusursuz makyaj yapılması gerektiğini paylaşmalısınız.
 • Makyajın insanı nasıl harika gösterdiği konusunda tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu konuda ne kadar çok eğitim alırsanız ve ne kadar çok geliştirirseniz  o kadar çok iyi iş imkanı önünüze çıkacaktır. Sosyal medyayı etkili kullanarak sanatınızı diğer kişilerle paylaşıp, müşteri portföyünüzü arttırabilirsiniz. Unutmayın ki dünya starlarının o muhteşem, kusursuz makyajlarını yapan , ilgi odağı olan kişiler çoğunlukla Türk’tür. Bunun için bu işi yapacaksanız bu işe odaklanmalı ve aşama aşama adımlarınızı atmalısınız. Geniş bir sektör olduğundan her zaman para kazanabilirsiniz.

 

 

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir