Manken

Manken Nasıl Olunur?

Kendine, fiziğine, yüzüne ve duruşuna güvenen her insan manken olmayı düşünür. Mankenlik zor olsa da oldukça çekici bir meslektir. Fakat herkes istese de her fiziği güzel olan manken olamaz. Manken nasıl olunur? Manken olmak için öncelikle duruşunuzun çok iyi olması gerekir. Daha sonra disiplinli olabilecek biri olmalısınız. Aynı zamanda sistemin getirdiği koşullara uyabilecek bir yapınız olmalı. Nasıl manken olurum diyen biri öncelikle yetenekli olmalıdır. Fotoğraf makinesi, podyum ve kamera karşısında ışığınız olmalıdır. Bu konularda tecrübesi olan insanlar önce kişinin ışığına, yeteneğine daha sonra fiziğine bakar. Manken olmak istiyorum diyen biri öncelikle iyi bir ajansa başvurmalıdır. Bazı ajanslar insanları dolandırmak için manken olmak isteyenlerden kayıt ücreti ve farklı fotoğraflar isteyebilir. Kendinize mutlaka güvenilir bir ajans bulmalısınız. Daha sonra başvurduğu ajansa gönderdiğiniz fotoğraflara özen göstermelisiniz. Bu fotoğraflar için özel stüdyo tutan kişiler bile vardır.

Manken nasıl olunur? Mankenlik başvurusu yaptığınız ajans sizden en az 10 fotoğraf ister. Bu fotoğrafların hepsi farklı açıdan, farklı şekilde çekilmelidir. Çektirdiğiniz fotoğrafların hepsi aynı gün olmayabilir. Bu şekilde farklı saç ve makyajlar da kullanırsınız. Mankenlik başvurusu fotoğraf çekiminde hem kadınlarda hem de erkeklerde saç ve makyaj çok önemlidir. Kadınlar bunun için kuaföre bile gidebilir. Daha sonra bu aşamaların ardından ajans ile görüşme sağlanır. Görüşme sağlandıktan sonra sizde yetenek ve ışık görürlerse sizi bünyelerine kabul edebilirler. Eğer ajans sizinle deneme çekimi yapmak isterse mutlaka çekime erken gitmelisiniz. Ayrıca dinlenmiş, uykunuzu almış ve hazır olmalısınız. Hiç bir fotoğraf çekimi yorgun bir mankenle uğraşmak istemez. Gittiğiniz çekimlerde müşteri oradaysa kesinlikle laubali olmamalısınız. Mankenler ve müşteriler belirli bir seviyede iletişimde kalmalı. Aksi takdirde fazla samimiyet hoş karşılanmaz.

Manken olmak için ajansların kapısını çalmayın. Teknolojiden faydalanarak internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde gönderdiğiniz fotoğraflar beğenilirse ajans zaten sizinle görüşme yapmak ister. Fotoğraf gönderirken kendinizle ilgili bir takım bilgiler de vermelisiniz. Bu bilgilerde iletişim kanallarınız da olmalı. Bu sayede size ulaşan kişilerle görüşmeye gidebilirsiniz. Manken nasıl olunur?  kısaca iyi bir ajansınız olursa manken olunur. Ajans size belirli işler verir. Verilen işlerde fotoğraf çekimi ya da podyuma sizi hazırlarlar. Çekime hazırlanırken eğitim veren kişiyi mutlaka dikkatle dinlemelisiniz. Her söyleneni disiplinli olarak dinlemeli ve bunlara uymalısınız. Bu şekilde sektörde tanınan iyi bir manken olma şansınız vardır.

Önerilen Yazılar
Manken

Katalog Mankeni Nasıl Olmalı?

MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Kadın MankenMankenModa

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir