Defile

Modeller Birden Fazla Ajans İle Çalışabilir Mi?

Çeşitli sektörler için hizmet sunan cast ajansları, yeni iş imkanları ve meslekler sunmaktadır.

Bu ajanslarda modellik, oyunculuk, ek iş, dansçılık, fuar hostesliği , menajerlik gibi yeni bir meslek edinebilir ya da ek iş imkanı bulabilirsiniz.

Yeni bir şans aramak ve bu meslekleri yapabilmek için Cast ajansları ile iletişime geçmelisiniz. Bu süreçler bazen uzun sürebilmektedir. Heyecan ile ve sabırsızlıkla beklediğiniz bu suretçe, geri dönüş süreci uzuyorsa ya da haber alamıyorsanız başka ajanslara yönelebilme şansına sahipsiniz. Bu süreç içerisinde modellik yanı sıra oyunculukta sizler için aslında ileriye dönük bir Özgeçmiş oluşturabilir. Eğer ki geri dönüş bekleyen iseniz oyunculuğa başvurup o zaman dilimini doldurabilirsiniz.

Bu sektörde çalışmak isteyenler en çok sordukları soru budur. Bu durum firmasına göre değişiklik göstermektedir. Kimi firma bu durumu önemsemez iken kimi firma bu duruma önem vermektedir.

Seçeceğiniz firmaya göre değişiklik gösterecektir. Bazı Cast ajanslarının belirli prosedürleri vardır. Başvuru yaptığınız ajans dışında yeni başvurularını kabul etmemektedir. Bu tür ajanslar ilk başvurularda başvuran kişiler ile sözleşme imzalamaktadır. Ve şartların bu şekilde olduğu konusunda bilgi vermektedirler. Eğer bu sözleşmeyi dikkate almazsanız ve başka bir Cast ajansına başvuru yaparsanız kaydınız silinmektedir.

Cast Ajansı Prosedürleri

Uygun proje bir türlü çıkmıyor ise ilk aşamada bu ajanstan kaydınızı sildirmeniz, kayıt işlemleri silindikten sonra diğer ajanslara başvuru yapmanız sizin için daha uygun bir hareket olacaktır. Böylece ileride sorun yaşama şansınız olmaz. Bazı ajanslar ise bu uygulamanın tam tersini yapmaktadırlar. Yani, aynı anda iki ajansa da kayıt yaptırabilirsiniz. Bu durumda Cast ajansları ile iletişime geçip prosedürlerine göre bilgi almanız daha iyi olacaktır.

Her Cast ajansının prosedürleri farklı olmak ile birlikte sözleşmeler genellikle 1 sene olarak imzalanmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konular ise Ajans’ın Web Site’sini incelemeniz, Forum sitelerinde ki bilgileri dikkatlice okumanız ve bunlar hakkında fikir sahibi olmanızdır. Yani çalışanlardan tutunda nasıl faaliyet gösterdiğine kadar referanslar kimler diye ayrıntılı bir araştırma yapmalısınız.

Birkaç ajansı ziyaret edebilir, detaylı bilgileri alabilirsiniz. Bu şekilde başlarsanız sizin yararınıza olacaktır. Özellikle Cast Ajans’larının ne zaman kurulduğuna bakmak fayda sağlayacaktır. Köklü firmalar her zaman tercih olmalıdır. Her sektörün iyi ve kötü firmaları vardır. Kısa bir araştırmadan sonra iyi bir tercih ile hayallerinize sağlam bir adım atmış olacaksınız.

Önerilen Yazılar
Defile

Kaia Gerber Dikkat Çeken Stili

DefileModa

Paris Moda Haftası

Defile

Kış Sokak Stili

Defile

1990'dan Beri İnternette Fenomen Diyetisyen

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir