Manken

Modellikteki Altın Durumlar ( Nasıl Yaşanmalı, Neler Yapmalı )

Modeller meslekleri gereği her zaman güzel bir görünüme sahip olmak zorundadırlar.

Bu yüzden titizlikle takip ettikleri egzersiz ve sağlıklı beslenme yaşam biçimi haline gelmiştir. Modellerin beslenmelerine dikkat edeceği birkaç konudan söz etmek istiyoruz. Bunlar;

  1. Yemek alışkanlığınız mutlaka üç öğün şeklinde olsun

Modellerin işleri gereği kuvvetli ve dirençli olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda bir o kadar fit ve gösterişli olmalıdırlar. Modellerin dengeli bir beslenme düzenine sahip olmaları gerekmektedir.

Haftada mutlaka 3 ana öğünüz olmalı, sade bir kahvaltı, öğle ve akşam yemeği burada dikkat edilmesi gereken konu ise öğünler arasından en az 3yada 6 saat geçmesi gerekmektedir. Sabah ile öğle yemeğinizde ki aracı 3 saat olarak. Öğle yemeğiniz ve akşam yemeğiniz arasındaki saati 6 saat olarak ayarlayabilirsiniz. ‘Ara Sıra’ tatlı yiyebilirler. Ama bunun nadir olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

  1. Süt Ürünlerinden Uzak Durun

Süt ürünleri insanlarda şişkinlik yapar. Bu da rahatsız edici bir olaydır. Bu yüzden süt ürünlerinden ve süt ürünleri içeren ürünlerden uzak uzak durmalısınız. Özellikle dondurmadan  süt ürünleri yerine badem ve Hindistan cevizi sütünden faydalanmalısınız. Ayrıca atıştırmalıkları hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekmektedir.

3) Su Hayat Kurtarır

Su içmek metabolizmayı çalıştırdığından ve fit kalmanın kuralıdır. Çoğu model su içme kurallarına uyar, su içmek yağ yaktığı gibi cildi de güzelleştirme etkisi vardır.

4) Limonlu Su

Limonun içinde bir çok vitamin vardır. Bunu su ile birleştirdiğiniz de sağlıklı bir yaşam biçimi sergilemiş olursunuz.

5) Kahve Orantılı İçilmeli

Kahvesiz yapamıyorsanız bunu mutlaka beden sütü ile harmanlayıp tüketmelisiniz. Günde 1 bardak kahve ve sabahları tüketildiğinde göre iyi başlamanıza yardımcı olacaktır.

6) Öğle Yemeğinizde Çorbayı Tercih Edin

3 Öğün kuraları biraz önce bahsedilmişti. Öğle yemeğinde çorba tercihi ile sağlıklı beslenmiş olabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra akşam yemeğinizde yağsız et tercih ederek protein ihtiyacınızı karşılayacaksınız.

7) Bol Bol Hareket Edin

Spor hem sağlık açısından hem de formda kalma açısından modellerin tercihidir. Günde 1 saat yürüyebilir, ilgi alanınız olan bir sporla ulaşabilirsiniz. Özellikle yüzme sporu tüm vücudunuzu çalıştırma bakımından yararlı olacaktır. Bunun yanında bölgesel sporlarda yararınıza olacaktır.

8) Uyku Düzeni

İyi bir Uyku insanın dinç kalmasını sağlayacak olup bunu ihmal etmemelisiniz. Modellerin sağlıklı ve güzel görünmelerinin bir nedeni de uykularına dikkat etmeleridir.

Ayrıca alkollü içeceklerden uzak durmalısınız, hem sağlığınız açısından hem de vücudunuz açısından iyi olacaktır.

 

Önerilen Yazılar
MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Kadın MankenMankenModa

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

MankenModaModacılar

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir