Live ModaModa

Şıklığın Temsili Erkek Giyim Tarzları

Erkeklerde en az kadınlar kadar giyimlerine ve stillerine dikkat etmektedirler. Özellikle son zamanlarda erkek modasında önemli gelişmeler meydana gelmesiyle erkeklerde giyim konusunda oldukça bilinçlenmektedirler. 

Erkek Sportif Giyim Tarzları

Erkek sportif giyim tarzı kategorisinde yer alabilecek kombinler, erkekler tarafından en çok tercih edilen stiller arasında yer almaktadır. Bunun nedeni sportif giyimin daha rahat olmasından kaynaklanması olabilir. Eğer sizde sportif bir kombin yapmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Kıyafetleri bedeninize vücut tipinize göre seçmelisiniz. Rahat olması için bedeninizden büyük kıyafetler seçmemelisiniz. Alt ve üst parçaların renk ve tarz açısından uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Renklerin ten renginiz ile olan uyumuna da özen göstermelisiniz.

İtalyan Erkek Giyim Tarzları

Erkek giyim tarzları arasında öne çıkan tarzlardan biri de İtalyan erkekleri gibi giyinmek. Her zamanın modası olan bu stil, pek çok erkeğin de favori giyim tarzları arasındadır. Beyaz, siyah, gri ve lacivert renklerinden biraz sıyrılıp daha farklı renkler arasındaki uyumu yakalayabilmek İtalyan modasının ilk kuralıdır. Dar ve kısa paçalar, özenle kıvrılmış gömlek kolları, üste oturan ceketler, diz yapmamış boru pantolonlar, ütülü gömlekler de İtalyan modasının ön plana çıkan parçalarıdır. Bunun dışında yaz aylarında İtalyan erkekler beyaz pantolonları sık sık kombinlerler. Daha genç yaşta olan erkekler ise renkli keten pantolon ve jeanleri de tercih etmektedir. Tüm bu detayları dikkate alarak İtalyan erkek giyim tarzı oluşturabilirsiniz. 

Klasik Erkek Giyim Tarzları

Erkek giyiminde sadece bu tarzlar bulunmuyor. Sizin karakteriniz, fiziğiniz, girdiğiniz ortamlar bu tarzı belirleyecek faktörlerdendir. Tüm bunlar klasik giyime daha yakın olmanızı sağlıyorsa o halde klasik giyim tarzına dair ipuçlarını bilmenizde fayda var. Klasik erkek giyiminde önemli noktalardan biri renklerin birbiri ve teniniz ile olan uyumudur. Bunun dışında alt ve üst parçaların renk uyumuna da dikkat edilmelidir. Klasik erkek giyiminde artık çok çeşitli tarz ve parça bulunuyor. Tüm kıyafetlerinizin temiz ütülü olmasına önem verirken, doğru parçaları kullanmaya da önem vererek şık olmayı başarabilirsiniz.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir