Moda

Şirinliğin Sembolü Çiçekli Elbiseler

Bahar tüm hızı ile devam ederken çiçekli elbiseler de trend olmaya devam ediyor. Çiçekli elbiseler hem eğlenceli hem de keyifli kombinler oluşturmak için birebir. Ancak kombin edilirken kullanılan parçalara dikkat etmek gerekiyor. 

Çiçekli Desenler Nasıl Giyilir? 

İster çiçekli elbise olsun, ister bluz gibi daha kısa bir parça olsun çiçekli desenlerin giyilmesi biraz dikkat gerektirir.  Çiçekli desenleri “çok renkli kıyafetler” kategorisine dahil etmek mümkün.  Çiçekli bluzlar etek, pantolon ve şortla rahatlıkla kombin edilir. Bol çiçekli bir bluzu tek renk bir alt parça ve renkli olmayan bir ayakkabı ile birleştirerek günlük hayatınızda veya ofiste rahatlıkla giyebilirsiniz. Çiçek desenli kıyafetler ile baharın ruhunu üzerinizde taşıyabilirsiniz. 

Çiçekli Elbiseler Nelerle Kombin Edilir? 

Çiçekli elbisenin bu sezonda da yeri var. Çiçekli elbise seçimi yaparken öncelikle nerede giyeceğinizi düşünün. Tatile çıktığınızda sahilde giymek isterseniz açık renklerde ince ip askılı bir elbise ideal olabilir. Ofiste giymek istiyorsanız daha koyu renklerde, az çiçekli bir elbise daha iyi gidebilir.  Özellikle minyon kadınlara çiçekli elbiselerin daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Bu elbiseleri günlük keten bir ayakkabı yada platform topuklu veya ince topuklu bir ayakkabıyla kolaylıkla kombine edebilirsiniz. Elbise ile uyumlu olsun diye ayakkabılarınızı da çiçekli seçmeniz bir hata olacaktır. Üzerinizde bir kalabalık hal alacaktır. 

Çiçekli uzun elbise tercih edeceksiniz önce boyunuzu olduğundan kısa, kilonuzu olduğundan fazla göstermemesine dikkat edin. Bunun içinde yine çiçek desenlerinin boyutuna ve sayısına göre seçim yapabilirsiniz.  Kısa yada uzun çiçekli elbiselerde bu dönem oldukça moda olan yakalardan kullanabilirsiniz. Ama bunları ipli, kolsuz veya V yaka modellerle kombinlemenizi öneririz. Yaka takmak yerine isterseniz ince bir şalı boynunuza şık bir şekilde dolayabilirsiniz.

Çiçekli elbiseler için çanta seçerken elbette işlevsel olması önemli. Bir davete giderken minik bir el çantası yeterli olacaktır ancak okula giderken kol veya sırt çantasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Takı olarak ise muhakkak küpe kullanılması gerekir. Çiçekli elbiselerin en ideal aksesuarı küpedir. Elbiseniz kolsuz veya kısa kollu ise yüzük ve bileklik de tercih edebilirsiniz. 

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir