MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

Model olmaya karar verdiğinizde öncelikle iyi bir Cast ajansı seçmelisiniz. Belli bir eğitimi tamamladıktan sonra kişisel bakımınıza, sağlığınıza, kilonuza önem vermelisiniz.

Bütün bunları tamamladıktan sonra kendinize özgün sınırlarınızı çizdiğiniz bir Stilistiniz olmalıdır. Mankenlerin eski halleri, yeni halleri diye internette sıkça karşılaşırsınız.

Profesyonel bir makyaj özgün bir giyim saç tasarımı sizi sahnede şahane gösterecek başlıca şeylerdir. Bedeninize yakışan bir kıyafet teninize giden bir saç rengi, kusursuz bir makyaj sizi adeta bir yıldız yapacak ve rakiplerinizden bir adım önde gideceksiniz.

Bu yüzden seçtiğiniz stilistiniz hayatınızda çok büyük bir yer kaplayacaktır. Sizin kilonuzu, boyunuzu, beden ölçünüzü ve tarzınızı iyi bilen bir Stilist ile çalışmalısınız.

Kendi tarzınızı kendi renginizi öne çıkarıp başarıyı yakalayabilirsiniz. Dünya Starlarının her zaman iyi bir Stilisti olmuştur. Stilistler sayesinde sahnede daha çok ilgi çekip herkesten tam puan almışlardır.

Örnek vermek gerekir ise; Lady Gaga’nın çok yakından takip ettiği bir çok tasarımı ile sahne aldığı Dilara Fındıkoğlu’dur. Genç tasarımcı kendine özgü tarzı ile Dünya Starlarını giydirmiş ve adından söz ettirmiştir.

İyi bir model olmak istiyorsanız fiziksel özellikleri aştıktan sonra Stilistiniz ile ön plana çıkmalısınız. Giydiğiniz her şey nokta atışı olup sizi yansıtmalıdır. Belki kusursuz vücuda sahip olabilirsiniz ama yanlış tercihler ve giysiler sizi kusursuz görünmek yerine daha itici bir duruma getirebilir.

Kariyeriniz başlamadan bitebilir ya da sürekli ilerlemeden aynı yerde kalabilirsiniz.

İyi Bir Stilist Nasıl Seçilir?

Seçtiğiniz Stilist hem sizi hem de sektöre hakim biri olmalıdır. İşini severek yapan tecrübeli birini tercih ederseniz sizi ön plana çıkarmakta yardımcı olacaktır.

İşine hakim bir stilist sizi nasıl giydireceğini, üzerinde neyin iyi duracağını, size neyin yakışacağını bilen kişidir. İyi bir stilistçi gelişime açık olan kişilerdir. Tek rakipleri kendileri olup işine odaklanan kişilerdir. Seçtiğiniz kişiler bu yönde olur ise;

Sizin ne istediğinizi,sahnede sizi neyin iyi göstereceğini , size ne yakışacağını bilen kişilerdir.

Stilistiniz bütün tecrübelerini sizin en iyi şekilde görünmenizi sağlar ise başarının anahtarına ulaşmış olacaksınız. Bu kişiler bir sanatçıdır ve sizde bir sanat eserisiniz.

Sanatın ne kadar mükemmel tasarlar ise sizinde başarınız o kadar artacaktır. Bu kişiler yaratıcı oldukça size neyin yakışacağını üzerinde neyin iyi durup neyin size olmayacağını bilen kişilerdir.

Bu tecrübeden yararlanarak ön plana çıkabilir ve kariyerinizi istediğiniz bir noktaya getirebilirsiniz.

 

 

 

Önerilen Yazılar
Manken

Katalog Mankeni Nasıl Olmalı?

Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir