Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Modellik ve mankenlik birbirinin yerine kullanılan 2 kelime olurken bazıları bunların aynı anlama geldiğini savunsa dahi bazıları modellik ile mankenliği tamamen farklı manalara geldiğini düşünmektedir.

Modellik şüphesiz son dönemlerin en popüler meslekleri arasında yer almaktadır. Genç kızların ve erkeklerin birçoğu bir gün model olabilme hayalini kurmaktadır. Gelecek planları arasında mutlaka modellik yapma ile ilgili düşünceler de yer almaktadır.

Modelliğin bu kadar popüler olmasındaki nedenlerden biri ise modellikten elde edilen kazançların yüksek olarak görülmesidir. Modellik hayalini kuran birçok kişi Cast ajansı  üzerinden başvurularını gerçekleştirerek şansını deneyebilmektedir.  Modellikten elde edilecek olan kaza ise çalışılan firmaya ve başarıya göre farklılık göstermektedir.

Model Nasıl Olmalı

 

Modellikten kazanç elde edebilmek için dikkat edilmesi gereken husus modellik için uygun olup olmadığıdır. Kişilerin görüşleri yeterince düzgün mü, vücut oranları orantılımı, diksiyonun ne durumda,  eğitim seviyesi ne gibi sorulara dürüstçe cevap verilmelidir.

Sanal atmosferde de modellik ilanları incelendiğinde soru işaretlerinin bir kısmı giderilmiş olacaktır. Her model 90 60 90 vücut ölçülerine sahip olmasa da aynı zamanda 165 boya sahip bir kişinin modellik yapamaz gibi bir durum söz konusu değildir. Ülkemizin en çok beğenilen ve en başarılı modelleri arasında yer alan kişiler kusursuz olmadığı gibi kişi de kendisinin modellik yapıp yapamayacağı konusunda karar kalabilmektedir.

Modellikten Nasıl Kazanç Elde Edilir

 

Modellik yaparak kazanç elde etmek konusunda önem taşıyan  konu ise mutlaka güvenilir firmaların tercih edilmesidir. Çünkü bu konuda mağdur olan binlerce kişi yer almaktadır. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de yine aynı şekilde Güven zedeleyen firmalar bulunmaktadır.

Aynı zamanda bu tür firmalar model olma hallerinden yararlanılarak kişiyi günlerce çalıştırıp hiçbir ücret ödemeden kişiyi mağdur bırakıp bilmektedir. O nedenle mutlaka güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Başvuru gerçekleştirilebilecek ajanslar ise mankenlik ajansı olmak üzere ek iş mankenlik ajansı, defile yarışması ve defile mankenliği ilk sıralamalarda yer almaktadır. Bu tür güvenilir kategoriler tercih edilerek el mankenliği ya da yüz mankenliği yapılabilmektedir.

 

İş İlanlarında Genelde Aranan Kriterleri ise;

-model ve model Adayı

-Manken ve Manken adayı

-profesyonel manken

-Prova mankeni

-Fuar ve event hostesi

“Tanıtım ve organizasyon mankeni

-Fit manken

-sigara kullanmıyan

-Lİse ve az önlisans mezunu

-Calışkan,disiplinli,Çalışmaya odaklı

-Uyumlu,insan ilişkileri güçlü

-Görünümüne önem veren ,diksiyonu düzgün olmasıdır.

 

 

Önerilen Yazılar
Manken

Katalog Mankeni Nasıl Olmalı?

Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir