Kadın MankenMankenModa

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

Tesettür giyimi tercih edenler genel olarak adı duyulmuş ünlü markaların en şık en güzel tesettür modellerini tercih etmektedir. Bunun yanında ünlü marka olmadan dahi kendilerine yakışan modelleri almayı tercih etmektedir.

Özellikle ünlü markaların her sene çıkardığı yeni sezon ürünler ile kadınların kalbinde taht kurarken bu popüler markalar ise alışılmış yüzleri önem verdiği kadar yeni yüzlere de oldukça fazla önem vermektedir.

Yeni yüzleri tanıtmak halka sunmak amaçlı daha popüler olma aşamasında olan tesettürlü manken adaylarını mankenlik hayatına sunmuş olmaktadırlar. Halk arasında tesettürlü manken olduğu çok fazla bilinmese de Cast ajansı tesettürlü manken alımına oldukça fazla önem vermektedir.

Tesettür Mankenliği

Tesettürlü mankenler çok fazla oranda çevre baskısına maruz kalırken günümüzde oldukça artış gösteren tesettür giyim modelleri herkesin ilgisini çekmektedir.

Tesettür giyim yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında oldukça ilgi görürken bu kadar ilgi yoğunluğu olmasına karşılık tesettür mankenliği henüz çok araştırılan bir konu haline gelmemiştir.

Bunun sonucunda cavsa şansları tesettür ürünü modellerinin katalog çekimleri için tesettür mankenleri temin etmekte zorlanmaktadır. Bu alandaki iş sektörüne açılmak isteyen kişiler ilk olarak mankenlik ajansı, ek iş mankenlik ajansı, defile yarışması ve defile mankenliği hakkında kısa bir araştırma gerçekleştirerek bu konular hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Sektöründeki bu olanlar tercih edildiğinde oldukça yüksek kazançlar elde edilebilmektedir.

Cast Ajansları Tesettür Mankeni

Tesettürlü olup tesettür mankenliği yapmak isteyenler bir açıdan da yüzünün güzelliğine güvenenler rahatlıkla bu sektöre başvuru yapabilmektedir. Başvurmak ise oldukça pratik olurken bazı yanlış yönlendirmeler sebebiyle tesettürlü manken olmak isteyen birçok kişi iş bulamamaktadır.

Tesettür mankenliği seçmeleri gözü göründüğü kadar zor olmamaktadır. Pantolon ve şalvarlar için belirli bacak boyunun olması ve takılacak olan şallar için yüz hatlarının yuvarlak ya da şala hangi yüz modeli gidiyorsa onun kullanılması yeterli olmalıdır.

Tesettür mankenleri tercih edilirken en çok yüz güzelliği ve fiziki görünüşe dikkat edilmektedir. İnsanlar tesettürlü manken olduktan sonra ne yapacakları en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Reklamlar ve giyim tanıtımları başta olurken dizilerde başrol oyuncu olarak yer almak da mümkündür.

Tesettür Mankenliğinde Aranan Kriterler ise Şunlardır;

Model ve model Adayı olması,

Manken ve Manken adayı olması

Prova mankeni adayı olması,

-Fuar ve event hostesi

“Tanıtım ve organizasyon mankeni

-Fit manken

-sigara kullanmayan

-Lise ve az önlisans mezunu

-Çalışkan,disiplinli,Çalışmaya odaklı

-Uyumlu,insan ilişkileri güçlü

-Görünümüne önem veren ,diksiyonu düzgün olmasıdır.

 

 

Önerilen Yazılar
Manken

Katalog Mankeni Nasıl Olmalı?

Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir