Moda

Tulum Giyiminde Aksesuar ve Ayakkabı Seçimi

Bahar ve yaz aylarının son yıllarda kadın giyimde en çok tercih edilen parçalarından biri tulumlar. Tulum giymek tek parça olması nedeniyle doğru ayakkabı ve aksesuarlarla tamamlanmalıdır. Doğru kombinlenen tulumlar kadınlarda göz kamaştırıcı bir tarz yaratır.

Şık Gecelerin Pratik Tercihi

Şık davetlerde ve akşam yemeklerinde klasik elbiseler yerine şık tulum giymeyi tercih eden kadınlar artık daha fazla dikkat çekmektedirler. Sıra dışı görünmeyi seven kadınlar, düz renk, leopar desenli, zebra desenli, çizgili yada simli bir tulum tercih ederek geceye damgasını vurabilir. Tercih edilen tulum bilek boyunda veya daha kısa ise mutlaka ince ve yüksek topuklu ayakkabılarla kombin yapılmalıdır. Böylece tulumun verdiği rahatlığa rağmen iddialı bir tarz oluşturulmuş olur. Tulumun bacak boyu uzun tercih edilmişse kullanılan ayakkabı seçiminde daha titiz davranılmalıdır. Gecenin tadının kaçmaması için takılıp düşme ihtimaline karşı kalın ya da kısa topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.

Gece davetlerinde tercih edilen tulumlar, dikkat çekici, büyük ya da parlak takılarla tamamlanmalıdır. Büyük ve uzun küpeler ve taşlı bilekliler kullanılabilir. Küpe takmayı sevmeyen kadınlar mutlaka farklı uzunluklarda taş detaylı kolyeler kullanmalıdırlar. 

Tulum seçimi yaparken karışık desenler ve renkler tercih edilmişse, takılar ve aksesuarlar daha sade kullanılabilir fakat tulum tek parça olduğu için aksesuarlar sönük kalmamalı mutlaka giyilen tulumu tamamlayıcı nitelikte olmalıdır.

Günlük Giyimde Sıcak Havaların Vazgeçilmezi

Sıcak havalarda kadınların hızlı ve pratik hazırlanıp çıkması için tulum giymek en güvenilir yoldur. Tulum giymek, uyumsuz görünme şansını ciddi derecede azaltır. Günlük giyimde tulum tercih eden kadınlar için ayakkabı seçenekleri oldukça fazladır. Tulumla, dolgu topuk ayakkabılar, sandaletler, babetler, spor ayakkabılar uyum sağlar. Tercih edilen tulum açık ve soluk renklerdeyse, ayakkabı ve çanta mutlaka canlı renklerde olmalıdır. 

Tulum giyiminde dikkat edilmesi gereken nokta doğru renk uyumunu yakalamak ve tulumu tamamlayacak aksesuar kullanmayı unutmamaktır. Giyilen tulumun yakası V yaka ise mutlaka kolye tercih edilmeli, renkli sırt çantalarıyla veya askılı çantalarla hem rahat hem şık bir görünüm elde edilmelidir.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir