Modacılar

Ünlü Modacılar Hakan Akkaya, Erdem Moralıoğlu ve  Hakan Yıldırım

Moda ile ilgili olarak bir başka yeni içerik olarak modacılardan bahsetmeye devam edilmektedir.  Bunlardan bazılarıda Hakan Akkaya, Erdem Moralıoğlu ve  Hakan Yıldırım yer almaktadır.

Hakan Akkaya

Hakan Akkaya, 23 temmuz 1982 tarihinde Ordu’da doğumu gerçekleşmiştir.

Hakan Akkaya, 23 temmuz 1982 tarihinde Ordu’da doğmuştur. İlk orta ve lise öğrenimini de Ordu’da tamamladıktan sonra Üniversite için Ankara’ya gidip Babası Ordu’da turizm ve İnşaat işleriyle meşguldür. 21 yaşında babasını kaybetmiştir ve bir kız kardeşi vardır.

Üniversiteye, Ankara Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde başladı, ama bitirmeden ikinci sene modacı olmak için ayrılmıştır.

19 yaşında İstanbul’a taşınması sonrasında  İstasyon Sanat Merkezi, Moda Tasarımı Bölümünde Moda Eğitimi almıştır.
İlk kez 21 yaşında iken erkek, kadın koleksiyonlarını hazırladı. İlk işi Batik Örme’deydi, ardından Boyner Holding ve Sarar gibi büyük markalarla çalıştı. Fabrika markası için çalışmaya devam etti.

2005 yılında Nişantaşı’nda açtığı home ofis ve “Hang by Hakan Akkaya” adında bir markası var. Hakan Akkaya, işadamları, iş kadınları, ünlü oyuncular hatta Dubai şeyhlerinin vazgeçemediği bir modacı oldu.

Çok zengin bir ailenin çocuğu olan Hakan Akkaya moda hayatına aslında çok küçük yaşlarda girmiş. Bilenler bilir, 1987 yılında Cesur ve Güzel adlı yabancı bir dizi yayınlanıyordu televizyonda. Hakan Akkaya’nın babaannesi diziyi hiç kaçırmadan takip edermiş. Dizi moda dünyasında geçtiğinden ilk moda aşkı o yıllarda başlamış. Kendisini dizide ki patronlardan Ridge Forrester yerine koyarmış.

Show TV ekranlarında yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışma proğramında Sırp Asıllı eski manken İvana Sert ve yine tasarımcı,modacı olan Uğurkan Erez’le birlikte jüri üyeliği yapmıştır.

 

 

 

Hakan Yıldırım 

1970 yılında  Tunceli’nde doğan Hakan Yıldırım, Çemişkezek de doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Giresun ve İstanbul’da tamamlamıştır.

1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekor Kostüm Bölümü’nden ayrıldı. İKTİP’in düzenlediği yarışmada birinci oldu.

Moda dünyasında adını Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde yapılan ve ünlü manken Linda Evangelista’nın da yer aldığı Osmanlı defilesiyle duyurdu. Aynı defileyi 1994 yılında Düseldorf’ta gerçekleştirdi.

1997 yılında Loreal’le Paris’te, 1998’de yine Loreal ve Zeki Doğulu ile İtalya’da defileler düzenledi.

 

Erdem Moralıoğlu

1978 yılında İngiliz bir anne ile Türk bir babanın oğlu olarak Montreal’de doğdu. Montreal ve Birmingham’de büyüyen Moralıoğlu lisans derecesini Ryerson Üniversitesi’nde moda üzerine yapmıştır. Daha sonra stajyerliğini Vivienne Westwood’la yaptı. 2000 yılında Londra’ya taşınarak Royal College of Art moda üzerine eğitim gördü. 2003 yılında buradan yüksek lisans derecesini alan Moralıoğlu, New York’a taşınıp Diane von Furstenberg ile çalıştı ve 2005’te tekrar Londra’ya taşınarak markasını kurdu.

İlk kapsül koleksiyonundaki başarısından ötürü 100 bin İngiliz sterlini değerindeki ‘ British Fashion Fringe’ ödülünün sahibi oldu. Zeynep Moralıoğlu’nun kuzenidir. ve Sara adında ikiz kız kardeşi vardır. Pazarlardan, eski fotoğraflardan, Merchant-Ivory filmlerinden ilham alan Moralıoğlu’nun tasarımları Los Angeles, Londra, New York ve Riyad’da satılıyor. Kıyafetlerini giyenler arasında Claudia Schiffer, Gordon Brown’un eşi Sarah Brown, David Cameron’un eşi Samantha Cameron var.

 

Önerilen Yazılar
MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

ModaModacılar

Modelistlerin Mankenler Üzerindeki Etkisi

MankenModaModacılar

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

ModaModacılar

Makyöz Nedir ?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir