Moda

Vintage Kıyafet Nasıl Seçilir?

Vintage Kıyafet Nasıl Seçilir?

Kendi tarzınızı yaratmak ve her girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız görünümleri ile herkesin dikkatini üzerine toplayan vintage kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Kaliteleri, dayanıklılıkları ve günümüz alışılmış tasarımlarından uzak olan bu kıyafetler ile güzelliğini ve şıklığınızı kolayca arttırabilirsiniz.

Vintage Giyim Nedir?

Vintage giyim tarzı, son zamanlarda sık olarak tercih edilen ve esasında günümüzden en çok 100 yıl önce üretilmiş, belirli bir moda akımını temsil eden kıyafetler için kullanılmaktadır. Özellikle 80 ve 90’lara ait ürünler günümüzde casual giyim tarzını benimseyenler açısından sık olarak tercih edilmektedir.

Vintage Giyim Özellikleri Nelerdir?

Sadece görünüş olarak değil vintage giyim tarzı pek çok yarar da sağlamaktadır. Vintage giyim özellikleri;

  • Seçtiğiniz kıyafet zamana karşı koyduğu için kalitelidir ve daha uzun süreler kullanım imkânınız bulunmaktadır.
  • Vintage kıyafetler ile günümüz kıyafet tarzlarından farklı bir görünüm elde ederek girdiğiniz her ortamda farkınızı yansıtabilirsiniz.
  • Vintage ile geçmişe dönük, son derece dikkat çekici ve havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Vintage giyimi sadece üst ya da alt giyim olarak değil dış giyim, aksesuar vb. olarak da düşünebilir ve kullanabilirsiniz.

Vintage Nasıl Giyinilir?

Vintage giyim rehberi ile basit ve kolay bir şekilde vintage tarzına sahip olabilirsiniz. Doğal bir şekilde görünmek istiyorsanız seçeceğiniz kıyafetlerin tamamının aynı dönemden olmadığına dikkat ediniz. Çünkü bu görünüm sanki belirli bir temsil için aynı döneme ait kıyafetleri seçtiğinizin düşünülmesine neden olabilir. Bu yüzden tamamen geçmişe ait kıyafetler yerine günümüz moda zevklerini yansıtan kıyafetler ile vintage kıyafetlerinizi bir arada kullanabilirsiniz. Böylesi bir kombin ile çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Vintage ile yapılacak kombinler için modacıların fikri yarı yarıyadır. Başka bir deyişle günümüz modası ve vintage ürünler uyumlu ve dengeli bir şekilde kullanılmalıdır. Vintage bluzu kot pantolon ile kombin yaptığınız da ortaya son derece güzel bir görünüm çıkacaktır. Aynı şekilde vintage ürünler ile birlikte yapmış olduğunuz saç, makyaj, ayakkabı ve çanta seçimi için de özenli olmanız gerekmektedir. O dönemi yansıtacak ayakkabıları seçmek çoğu zaman güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak vintage giyimi her koşulda kendinize bir yaşam tarzı olarak belirlemek istiyorsanız, vintage giyimin günlük kullanım için daha uygun olduğunuzu unutmamanız gerekir. Özel davetler ya da iş yaşamı için vintage elbiseleri seçmeniz kötü bir görünüm olacaktır.

Önerilen Yazılar
Moda

Doya Doya Moda

Moda

Doya Doya Moda Başvuru

Moda

2021 Kış Modası - Bu Kış Hangi Parçalar Ön Planda?

Moda

2021 Giyim Trendleri Nasıl Olacak?

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir