Kadın MankenManken

Zeki Ve Çalışkan Modeller

Ünlü mankenler genellikle yalnızca dış görünüşüne önem veren, moda, güzellik, bakım ve son moda trendler dışında eğitim bakımından gelişmek için kendini zorlamayan, genel kültür bakımından yetersiz kişiler olarak görülürler. Bu algı yeni nesil modeller tarafından kırılmış durumda. Bu modeller yalnızca podyumlarda rüzgar gibi esmekle kalmıyor, özel hayatlarında da kendilerini farklı konularda geliştirmeye çalışıyor. İşte size güzellik, zeka ve karakter açısından rakip tanımayan mankenlerden bazıları.

Karlie Kloss


Karlie Kloss kariyerine 14 yaşındayken başladı. Elie Saab, Chanel ve Hermes’in defilelerinde yer aldı. New York Üniversitesi’nde yazılım eğitimİ gördü. Üniversitede kendi ders programı saatlerini yaratarak öğrencilik ve modelliği bir arada götürmeyi başardı. Karlie Kloss hayatını sadece bir alana bağlı kılarak yaşamak istemediği için üniversite eğitimini bırakmadığını söylüyor. Ayrıca ‘Klossy ile Kodlama’ adlı eğitim programı ile kadınlara bilgisayar programcılığı ve yazılımcılığını öğretiyor.

Gigi Hadid


Gigi Hadid de Karlie Kloss gibi yeni neslin modellerinden biri. Gigi modelliğe 2 yaşındayken başlamış. Önce Guess Baby, daha sonra ise Guess Kids’in yüzü olmuş.13 yaşında mankenliği tam zamanlı olarak yapmaya başlamış ve artık moda sektörünün en çok aranan mankenlerinin başında gelmekte. The New School’da okudu ve üniversitede voleybol takımının kaptanıydı.

 

Tyra Banks


Tüm zamanların en iyi modellerinden biri olarak kabul edilen Tyra Banks’in kariyeri oldukça etkileyici. Tyra hem model, hem oyuncu hem de sunucu. Ayrıca Harvard Üniversitesi’nde dokuz haftalık yönetim ile ilgili bir programı da bitirmiş.

Christy Turlington


Amerikalı model kariyerinin başında Versace, Yves Saint Laurent gibi büyük ve önemli markalarla çalışmaya başladı. Lisans eğitimini New York Üniversitesi karşılaştırmalı din ve doğu feslefesi bölümünde tamamladıktan sonra master çalışmalarını Columbia Üniversitesi halk sağlığı bölümünde yaptı.

Julia Nobis


Avustralyalı model günümüzün en başarılı modellerinden biri. 2009’dan beri Chanel, Dior ve Balenciaga gibi büyük markalarla çalışıyor. Asıl istediği meslek acil doktoru olmak. Lisans eğitimini Royal Melbourne Institute of Technology Üniversitesi’nde uygulamalı bilim alanında aldı ve yüksek lisans eğitimine devam ederek hayallerine ulaşmak için çalışmaya devam ediyor.

Bu muhteşem güzellikteki kadınlar hem kişisel bakım, güzellik, moda alanlarında podyumlarda rüzgar gibi eserken, eğitim ve öğretim hayatlarını bırakmayarak hem kendilerini geliştiriyor hem de onlar gibi olmak isteyen kız çocuklarına önemli ve başarılı birer rol model oluyorlar. Bu başarılı ve çalışkan kadınların ortak özelliği kendilerini tek bir alana sıkıştırmayarak önlerine çıkan yolları takip ederek fırsatları değerlendirip başka alanlarda da başarılı olmak. Böylece ellerinde her zaman bir B planı bulundurarak hayatta karşılaşabilecekleri her duruma hazırlık duruma geliyorlar.

Önerilen Yazılar
MankenModaModacılar

Stilistlerin Modeller Üzerinde Etkisi Nasıl Olmalıdır ?

Erkek MankenMankenModa

Tesettür Mankeninin Hangi Alanlarda İş İmkanları Var?

Kadın MankenMankenModa

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

MankenModaModacılar

Tesettür Mankenlerinin Avantaj Ve Dezavantajları

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir