Güzellik ve BakımTakı Modası

Zerafetin Vazgeçilmez Aksesuarı; İnci

Aksesuarlar olmadan kombinler eksik kalıyor. Vazgeçemediğimiz aksesuarlar var ki bunlar ince zincirler, halka küpeler ve tabiiki inciler. Özellikle kraliyet ailesi kadınlarının tercih ettiği inciler artık çantalara, kıyafetlere iniyor. 2020’de öne çıkan moda aksesuar ise inci kolyeler. Bunların başında klasik inci kolye yer alıyor. Eğer büyüklerinizden size bırakılan bir inci kolyeniz varsa bunu nostaljik bir görünüm sağlamak için kullanabilirsiniz. Üzerinizde geçmiş dönemlerin güzelliğini estirirek şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Her kombine kolaylıkla uyabilen inci şerit kolyeler de bu dönem sıkça göreceğimiz aksesuarlar arasında. İsterseniz abiye kıyafetle isterseniz basit bir tişort ile kullanabilmek mümkün. Minik inciler yerini daha büyük ve hacimli incilere bırakıyor. Sade bir kombin yaptığınızda üzerinizdeki yıldız parça bu büyük modern inci kolyeler olabilir. Sadece kolyede kısıtlı kalmayan inciler, bileklikte de sıkça karşımıza çıkacak gibi duruyor. Yine her kombinde rahatlıkla kullanabileceğiniz inci bileklikler, hem şıklık katacak hem de kurtarıcı aksesuarlar arasında yer alacak. Renkli takılar ile birlikte bir arada olabilen inci bileklikler özellikle klasik saatler ile kullanıldığında harika bir ahenk yakalıyor. 

İnci Aksesuarı Saçlara Taşınıyor

Son dönemlerde saçlarda gördüğümüz inci özellikle gelinlerin en çok tercih ettiği aksesuarlar arasında yer alıyor. İnci taçlar ile gelinlik birleşince mükemmel uyum ortaya çıkıyor. Bunu kullanmak için gelin olmaya gerek yok. Günlük kıyafetleriniz ile de inci taçları kombinleyebilirsiniz. Rahatlığına şıklık katmak isteyenler ise günlük kullandıkları at kuyruğu ve topuzlarına inci şeritler ekleyerek bunu gerçekleştirebiliyor. Tekli inci küpe ve tokalar ise özel davetlerde güzelliğinizin ayrılmaz bir parçası olacak. İnci aksesuarları daha farklı tarzda kullanarak modern bir görünüm yaratmanız mümkün. Gömlek yakalarınıza işleyeceğiniz inciler ile şıklığa farklı bir yorum katabilirsiniz. Sadece kıyafet ve saçlarda görmeyeceğimiz inciler, telefon aksesuarı olarak da kullanılacak. Özellikle kova şapkalar üzerinde de inciler yer alarak trendler arasına giriyor. 

İnci Takıların Bakımı

İnci takıları kozmetik ve asidik metaryallerden uzak tutmak gerekir. İncileri yumuşak bir bezle hafifçe silmek yeterli olacaktır. İnci yüzeyini çizebilecek diğer aksesuarlarınızdan ayrı tutarak farklı bir yerde muhafaza ederek de incilerinizi koruyabilirsiniz. 

Önerilen Yazılar
Diyet ve SağlıkGüzellik ve BakımManken

Modellerin Moda Üzerindeki Etkisi

Güzellik ve BakımMankenModa

Makyaj Sanatçısı Ne Kadar Para Kazanır ?

Güzellik ve Bakım

Gelin Saçı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ModaTakı Modası

2020 İlkbahar/Yaz Ayakkabı Modası

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin Abone Olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir